SportNogometDinamo deklasiran u Solunu

Dinamo deklasiran u Solunu

Fudbaleri zagrebačkog Dinama eliminisani su iz UEFA Konferencijske lige.

PAOK je u revanšu osmine finala u Solunu deklasirao jedini preostali tim iz regije Zapadnog Balkana u UEFA takmičenjima ove sezone, porazivši aktuelnog hrvatskog prvaka, rezultatom 5:1. S obzirom na to da je Dinamo u Zagrebu u prvom meču trijumfovao sa 2:0, grčka ekipa plasman u četvrtfinale izborila je ukupnim rezultatom 5:3.

Da će Dinamo doživjeti debakl na stadionu ”Tumba” dalo se naslutiti već u prvom poluvremenu kada su domaći apsolutno dominirali i već u 42. minutu vodili 3:0 pogotkom Brandona Thomasa. Prethodno, zaostatak sa ”Maksimira” Grci su anulirali golovima Abdul Rahman Babae u 37. i autogolom Petra Sučića pet minuta kasnije.

U četvrtom minutu drugog poluvremena, ipak, tim bosanskohercegovačkog trenera Sergeja Jakirovića u igru vraća Arben Hoxha koji je smanjio na 1:3, odnosno poravnao ukupni rezultat dvomeča na 3:3.

Međutim, bilo je to sve od popularnih ”modrih”. I do kraja utakmice PAOK je bio bolji te je zasluženo, pogocima Konstantinosa Koulierakisa u 73. minutu i Andrije Živkovića u 88., nanio težak poraz Hrvatima, plasiravši se među osam najboljih u najmlađem UEFA-inom takmičenju.