Lokalne TemeSportDeveta pobjeda košarkaša Visokog

Deveta pobjeda košarkaša Visokog

U okviru 13. kola košarkaške A-2 lige grupa Jug, košarkaši Visokog su gostovali na Ilidži, gdje su protiv istoimene domaće ekipe slavili ubjedljivu pobjedu od 20 poena razlike – 91:71. Igrači trenera Neimarlije su od samog početka opravdali ulogu favorita te već u uvodnim minutama ostvarili značajnu prednost. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45:30 za Visoko, da bi domaćini početkom treće dionice zaprijetili i došli na -6. No, to je bilo sve kada je otpor ekipe Ilidže u pitanju, pošto su nakon toga igrači Visokog ponovo dizali svoju prednost, do konačnih 91:71 i devete pobjede iz deset utakmica.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je iskusni Nedžad Čaluk sa 25 poena, dok je 23 ubacio mladi Spahić. Trener Neimarlija je ponovo pružio šansu svim igračima sa klupe. U narednom kolu, KK Visoko će u KSC Mladost dočekati ekipu Goražda.

KK Visoko: Bečirhodžić 10, Ihtijarević, Adnan Kevrić, Adin Kevrić, Rizvanović 6, Čaluk 25, Spahić 23, Muhić, Čelik 4, Nikolić 15, Rističević 8, Vranić.