SportNogometDemiral odveo Tursku u četvrtfinale Europskog prvenstva

Demiral odveo Tursku u četvrtfinale Europskog prvenstva

U posljednjem susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva Turska je bila bolja od Austrije rezultatom 2:1.

Bila je utakmica podjednakih protivnika, a zanimljivo je da su sva tri gola pala nakon udarca iz kuta. Merih Demiral zabio je za Tursku u 1. i 59. minuti, dok je Michael Gregoritsch u 66. minuti dao nadu Austrijancima da mogu doći do preokreta.

Potisnuli su Austrijanci Turke pred njihov gol u završnici utakmice, ali nisu uspjeli probiti tursku obranu i doći do izjednačujućeg pogotka koji bi ih odveo u produžetke.

Najbliže tomu bili su u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je turski golman Mert Gunok fantastično obranio Baumgartnerov pokušaj glavom s pet metara.

U četvrtfinalnim susreti u petak se sastaju Španjolska – Njemačka od 18 sati i Portugal – Francuska od 21 sat.

U subotu u 18 sati na programu je utakmica Engleska – Švicarska, a u 21 Nizozemska – Turska.