SportNogometDebakl Bosne u Mostaru: Velež sa 5:1 deklasirao Visočane za ostanak na...

Debakl Bosne u Mostaru: Velež sa 5:1 deklasirao Visočane za ostanak na liderskoj poziciji

Nogometaši Bosne su doživjeli novi težak poraz ovog vikenda, ali ovog puta i očekivan s obzirom da su Visočani gostovali kod Veleža, lidera na tabeli Prve nogometne lige Federacije BiH.

Nakon prvog poluvremena Velež je vodio rezultatom 2:0 golovima Cvijanovića i Brandaa.

Tračak nade za goste iz Visokog bio je gol Šere 20-ak minuta prije kraja, ali u finišu domaćin postiže još tri pogotka preko Brandaa, Ovčine i Fajića, za konačnih 5:1.

Također, još jedna zanimljivost tokom utakmice bio je i transparent Rođenih koji su ovosedmičnu koreografiju odlučili posvetiti 25. godišnjici rušenja hercegovačkog dragulja, Starog mosta, sa posebnom posvetom. Tako je na njihovom transparentu ovog vikenda u Vrapčićima stajalo: “Ja pogođen nisam, ni umro, ni pao…”

U narednom, posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva Bosna dočekuje Čapljinu na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom.