SportNogometDebakl NK Bosna u Gradaču: Nogometaš Zvijezde postigao hat-trick za samo 10...

Debakl NK Bosna u Gradaču: Nogometaš Zvijezde postigao hat-trick za samo 10 minuta igre

Nogometaši visočke Bosne i definitivno su putnici u niži rang, po završetku ove sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, no poniženja koja doživljavaju nastavljaju se i bez obzira na ovu činjenicu.

Tako je danas, na gostovanju u Gradačcu, visočka Bosna doživjela pravi debakl, te su igrači Zvijezde poslije 90 minuta igre slavili sa 6:0.

Rezignirana Bosna nije uspijevala stvoriti ni realne prilike na ovom susretu, a već od starta utakmice, zahvaljujući junaku Zvijezde Jovi Lukiću, bilo je jasno kako će Visočani na svoj konto upisati još jedan poraz.

Naime, 20-godišnji Lukić protiv Bosne je uspio upisati jedan od najbržih hat-trickova u historiji Prve lige FBiH, nakon što je zatresao mrežu gostiju iz Visokog u 5., 10. i 11. minuti. Preostala tri gola domaći su postigli u drugom poluvremenu, te na taj način stavili i definitivni pečat na najporazniju sezonu u novijoj historiji NK Bosna Visoko.

Inače, do kraja prvenstva preostalo je još pet kola, tokom kojih će Visočani ugostiti NK Metalleghe BSI, NK Bratstvo iz Gračanica i FK Velež, koji najavljuje proslavu titule  u Visokom, dok će gostovati kod NK Novi Travnik i HNK Čapljina.

Do sada, u 25 odigranih susreta, Visočani su upisali tek po tri pobjede i remija, te 19 poraza, sa bezvrijednih 12 bodova na kontu.