NekategorisanoDanska i Engleska remizirali 1:1

Danska i Engleska remizirali 1:1

Fudbalske reprezentacije Danske i Engleske remizirale su 1:1 u drugom kolu u grupi “C” Evropskog prvenstva (EURO 2024) koje se igra u Njemačkoj.

Danci su zaprijetili već u 20. sekundi, a probao je Pierre-Emile Hojbjerg s distance, no odbranio je lako Jordan Pickford.

Englezi su na svoju prvu šansu čekali do 13. minute kada je Phil Foden šutirao, ali lopta je otišla preko gola. Pet minuta kasnije veliku grešku odbrane Danaca je iskoristio Harry Kane koji je postigao gol za vodstvo Engleske.

Sjajnu priliku u 32. minuti imao je Jonas Wind koji je šutirao, ali je u posljednji trenutak blokiran njegov udarac.

Međutim, dvije minute kasnije Victor Kristiansen dodaje loptu do Morten Hjulmanda koji je postigao pogodak za izjednačenje.

Do kraja utakmice nije bilo promjena pa su dva rivala podijelili po bod. To znači da je Engleska i dalje prva sa četiri boda, dok Danska ima dva.

Englezi u posljednjem kolu igraju protiv Slovenije, dok će Danci igrati protiv Srbije.