SportCrna Gora sigurna protiv Gibraltara, Rusija savladala Sloveniju

Crna Gora sigurna protiv Gibraltara, Rusija savladala Sloveniju

Fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru. Nakon trijumfa u Latviji 1:2, Crnogorci su danas u Podgorici slavili ubjedljivu pobjedu protiv Gibraltara rezultatom 4:1.

Fatos Beqiraj je u 26. minuti doveo domaću selekciju u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Gibraltar je stigao do poravnanja iz jedanaesterca, a siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Reece Styche, prenosi Avaz.

Da Crna Gora na odmor ode s golom prednosti pobrinuo se Marko Simić dvije minute prije kraja prvog poluvremena.

Žarko Tomašević je u 53. minuti povisio na 3:1, a konačan ishod meča postavio je Stevan Jovetić 10 minuta prije kraja.

“Sokoli” sada imaju dva dana da se spreme za najveći izazov u martovskom kvalifikacionom terminu – duel protiv Norvežana u utorak.

U drugom kvalifikacionom meču igranom u istom terminu Rusija je u Sočiju savladala Sloveniju sa 2:1. Dva gola za Ruse postigao je Artem Dzyuba, dok je strijelac za Slovence bio Josip Iličić.