SportDržavni TimCocalić postigao gol, Mechelen poražen u gostima

Cocalić postigao gol, Mechelen poražen u gostima

U zanimljivom susretu 23. kola belgijske Jupiler lige, Westerlo je na domaćem terenu pobijedio Mechelen rezultatom 3:2, a strijelac jednog gola za gostujući tim bio je bh. reprezentativac Edin Cocalić.

Poslije prvih 45 minuta golova nije bilo, da bi Cocalić u 48. minuti doveo Mechelen u vodstvo od 0:1.

Cocaliću je ovo bio prvi gol u belgijskom šampionatu ove sezone.

Domaći su izjednačili golom Gounnogbhea u 62. minuti, da bi De Ceulaer u 74. minuti postigao pogodak za preokret i vodstvo Westerloa od 2:1.

Tri minute kasnije Hanni je izjednačio na 2:2, ali Westerlo je došao do važnog trijumfa zahvaljujući Vercuterenu koji je u 90. minuti savladao Gilleta.

Edin Cocalić je odigrao svih 90 minuta za Mechelen koji je trenutno na 10. mjestu sa 25 bodova.