SportCity pobjedom nad West Hamom počeo odbranu titule prvaka Engleske

City pobjedom nad West Hamom počeo odbranu titule prvaka Engleske

Manchester City je, slično kao i Liverpool, na sjajan način otvorio novu sezonu Premier lige, u kojoj još jednom brani titulu prvaka.
Građani su slavili sa velikih 0:5 na gostovanu u Londonu kod West Hama, koji se nije pokazao u najboljem svjetlu.

Gabriel Jesus je u 25. minuti načeo mrežu Čekičara, kada je pogodio na asistenciju Kylea Walkera, te je s tim rezultatom završen prvi dio.

U drugom smo vidjeli još četiri pogotka, ali i brojne odluke sudije pomognute VAR tehnologijom, koja se od ove sezone koristi u Engleskoj.

Sterling je povećao na 2:0, a zatim i na 3:0 pogotkom u 75. minuti, te tako riješio pitanje pobjednika.

Zatim je poništen jedan gol Manchester Cityja, a uz pomoć VAR-a je dosuđen i jedanaesterac za Građane, koji je iz drugog pokušaja realizirao Aguero.

Prvi put mu je Fabianski odbranio, ali je izvođenje ponovljeno zbog toga što je golman West Hama istrčao nešto ranije sa svoje gol linije. I tu je sudija odluku donio uz pomoć VAR-a.

Na kraju je tačku na i stavio Sterling svojim trećim golom u 92. minuti, kojim je kompletirao hat-trick za 0:5.