SportNogometČile odbranio naslov pobjednika Copa America

Čile odbranio naslov pobjednika Copa America

Reprezentacija Čilea je odbranila titulu na Copa Americi savladavši Argentinu nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 4:2. Regularni dio je završio 0:0, a utakmicu je obilježila dosta gruba igra s obje strane, a glavni sudija je pokazao čak devet žutih i dva crvena kartona, a crvene su dobili Diaz kod Čilea i Rojo kod Argentinaca. Najbolju priliku za Argentinu je imao Higuain u prvom poluvremenu, no njegov udarac odlazi pored gola, dok u na drugoj stranic dobre prilike imali Vidal i Varga, ali bez promjene rezultatat. Sredinom drugog poluvremena zaprijetio je i Lionel Messi, međutim bez opasnosti po gol Čileanaca i ušlo su u produžetke u kojima nije bilo nekih većih uzbuđenja, pa se pristupilo izvođenju penala.
U penal seriji prva dva udarca proašili su najveće zvijezde oba tim, Lionel Mess i Arturo Vidal. Nakon toga tri uspješna penala na obje strane, da bi tragičar meča, bio Lucas Biglila, koji je promašio penal za Argentinu, a to je značilo da je Čile odbranio titulu na Copa Americi i baš kao u prošlogodišnjem finalu, savladao je Argentinu nakon boljeg izvođenja penala.