SportDržavni TimChelsea prošao u FA Cupu, Begović sačuvao svoju mrežu

Chelsea prošao u FA Cupu, Begović sačuvao svoju mrežu

Chelsea je u trećem kolu FA kupa slavio sigurnu pobjedu protiv Schunthorpea. Chelsea je u nešto izmijenjenom sastavu došao do sigurne pobjede na Stamford Bridgeu. Ipak i očekivano, niželigaš Schunthorpe nije imao šta da traži u gostima kod aktuelnog prvaka Engleske. Vodeći gol za Plavce postigao je Diego Costa u 13. minuti, a to je ujedno bio konačan rezultat prvog dijela. Konačnih 2:0 postavio je rezervista Loftus-Cheek dvadesetak minuta prije kraja utakmice. Sjajan je na golu Plavaca bio naš Asmir Begović.