SportBorilački sportoviČetiri odličja na Europskom prvenst u kikboksingu

Četiri odličja na Europskom prvenst u kikboksingu

Evropsko seniorsko prvenstvo u kickboxingu koje se održava u turskom gradu Antalya završava 20. novembra, a jučeranjim nastupima u jednoj finalnoj i dvije polufinalne borbe, svoje takmičenje na ovom prvenstvu završili su svi reprezentativci Bosne i Hercegovine.

Naša reprezentacija je ovo Evropsko prvenstvo završila sa osvojenom jednom srebrenom i tri bronzane medalje.

Najbolji rezultat je ostvarila Jasmina Merdić, koja je u finalnoj borbi za titulu evropske prvakinje u disciplini low kick +70 kg poražena od Hrvatice Nives Radić.

U polufinalnim borbama su zaustavljeni Edin Vučelj (kick light – 89 kg) od koga je bio bolji Španac Juan Machin De Quintana i Nikola Drobnjak (low kick – 81 kg) koji je izgubio od Hrvata Gaja Ćosića. Njima su pripale bronzane medalje, a bronzanu medalju ranije je osvojio i Mesud Selimović (low kick -91 kg).