SportDržavni TimČestitam svojim igračicama na pobjedi

Čestitam svojim igračicama na pobjedi

Poslije tri uzastopna, a ukupno četiri poraza u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine na Novom Zelandu i Australiji, ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici selekciju Malte rezultatom 1:0 (1:0) te ostvarila i svoj prvi trijumf u ovim kvalifikacijama.

Gol Maje Jelčić iz 36. minute bio je dovoljan za pobjedu nogometašica BiH, koje su imale više te bolje prilike, a koje su i sva četiri boda osvojile upravo protiv Malte. Prvi susret ove dvije selekcije, koji se 21. septembra igrao na Malti, okončan je rezultatom 2:2. Zbog boljeg skora u međusobnim duelima s Maltežankama, bh. nogometašice izbile i na četvrto mjesto grupe E.

– Mi imamo kvalitet, što se tiče igračica, ali ovo je bio veoma težak teren i bilo je teško igrati. Pogotovo u ovom periodu godine, u novembru, kada ni uslovi nisu dobri. Sve ovo više odgovara kada se branite.

Ali, evo, čestitam svojim igračicama, izdržale su i pokazale su da znaju igrati i da su bolje od Malte. Žao mi je i što nismo postigle još i više pogodaka. Sigurno da su i protivnice imale svoje prilike – istakla je selektorka BiH Samira Hurem.

Podvukla je kako ima mlad tim, koji pravi i greške, ali ističe kako joj je drago da su osvojile tri boda te da u nastavku kvalifikacija, naredne godine, očekuje da će im biti mnogo lakše igrati i osvajati bodove.