BiHBudžeta Brčko distrikta uvećan za 54,3 miliona

Budžeta Brčko distrikta uvećan za 54,3 miliona

Vlada Brčko distrikta BiH na drugoj vanrednoj sjednici usvojila je Odluku o izmjeni budžeta Brčko distrikta za 2025. godinu.

Budžet je uvećan za 54,3 miliona, od čega se na uvećanje prihoda odnosi 12,9 miliona, a na uvećanje finansiranja 41,3 miliona KM.

– Uvećanje finansiranja, odnosno iznos od 41,3 miliona, odnosi se na višak prihoda nad rashodima iz ranijih godina, a jedan dio se odnosi na sredstva potekla iz ranijih neiskorištenih kapitalnih sredstava za 2024. godinu – rekla je novinarima direktorica Direkcije za finansije Brčko distrikta BiH Janja Geljić.

S ovim izmjenama, budžet Brčko distrikta BiH za 2025. godinu iznosi ukupno 414.262.650,24 KM.

Nova projekcija prihoda iznosi 364,8 miliona KM.

– U ovim izmjenama sadržana su sredstva za kapitalne projekte, putnu i komunalnu infrastrukturu, transfer prema RNU ‘Radio Brčko’, Razvojno-garantnom fondu, Javnoj zdravstvenoj ustanovi u skladu sa Zakonom o zdravstvenoj i socijalnoj zaštiti, potom subvencije za JP ‘Luka Brčko’, za poticaje za poljoprivredu i drugo – rekla je Geljić.

Utvrđene izmjene budžeta za 2025. proslijeđuju se Skupštini Brčko distrikta na usvajanje uz prethodnu proceduru koja uključuje najmanje dvije javne rasprave na kojima zanteresirane strane imaju mogućnost predlagati amandmane.

Visoko.ba/bhrt.ba


Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

NAJNOVIJE