SportNogometBristol City eliminisao Manchester United

Bristol City eliminisao Manchester United

Čudo se desilo. Mali Bristol City pobijedio je Manchester United sa 2:1 i plasirao se u polufinale Carabao kupa. Odličan meč pružio je domaći tim. Hrabo su se potukli sa velikanom engleskog fudbala i na kraju su nagrađeni prolazom u polufinale ovog takmičenja. Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika sa obje strane. United je dva puta pogodio okvir gola, ali se na odmor otišlo bez golova i sa ogromnom nadom za domaće. Nastavak donosi pravu ludnicu. Bristol je poveo sa 1:0 u 51. minuti sjajnim golom Bryana, ali je radost trajala samo sedam minuta jer je meč na početak vratio Zlatan Ibrahimović golom iz slobodnjaka za 1:1. Kada su svi očekivali kraj i produžetke, domaći stižu do gola. U trećem minuti nadoknade Korey Smith pogađa za 2:1, erupciju oduševljenja i veliku pobjedu Bristola koji je ostvario jednu od najvećih pobjeda u historiji kluba. Milan Đurić nije bio u protokolu za ovaj meč.