SportBorilački sportoviBostandžić osvojio brončano odličje

Bostandžić osvojio brončano odličje

Bosanskohercegovački karatist Anes Bostandžić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za seniore u kategoriji +84 kg, koje je održano u Zadru.

Bostandžić je prošao eliminacioni dio pobjedivši predstavnike Albanije, Belgije, Azerbejdžana, a zasutavljen je u polufinalu od domaćeg predstavnika Anđela Kvesića rezultatom 1:2. U borbi za bronzanu medalju pobijedio je predstavnika iz Turske, Furkana Genckadira, rezultatom 4:0.

Zapažen plasman ostvarila je Ilma Rahmanović osvojivši 5. mjesto u kategoriji borbe seniorke – 68 kg. Nakon tri pobjede i jednog poraza u borbi za bronzanu medalju, Rahmanović je izgubila od predstavnice iz Ukrajine.

Bosnu i Hercegovinu je na ovom prvenstvu predstavljalo 22 reprezentativca u katama i borbama.