Lokalne TemeSportBosna Vispak u drugom poluvremenu slomila otpor Goražda i slavila ubjedljivu pobjedu

Rukometaši Bosne Vispak su upisali novu domaću pobjedu, ovoga puta u okviru 8.kola Premijer lige. Protivnik je bila ekipa Goražda, koja je u prvom poluvremenu pružila dobar otpor. Bosna je stalno bila u prednosti, ali ne većoj od dva gola razlike. Odbrane su bile slabiji dio timova pa se na odmor otišlo sa rezultatom 21:20. Od početka drugog poluvremena je Bosna zaigrala bolje i odha se to osjetilo na rezultatu. Enes Sirćo je bio odličan na golu i krilima njegovih odbrana je prednost rasla i već nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu je bilo jasno da će bodovi ostati u Visokom. Na kraju je bilo ubjedljivih 44:34, a najefikasniji u redovima Bosne Vispak je bio Osmanhodžić sa devet postignutih golova. Toromanović je postigao sedam, a Imamagić šest, dok je Sirćo meč završio sa 11 odbrana. Ovom pobjedom je Bosna preskočila Borac na tabeli i sada je na drugom mjestu iza Gračanice, koja je neočekivano pobjedila u Banja Luci. Naredni meč visočki rukometaši igraju u srijedu u Vogošći u okviru Kupa.