SportKošarkaBosna Royal i Zrinjski porazima završili nastup u ABA 2 ligi

Bosna Royal i Zrinjski porazima završili nastup u ABA 2 ligi

Košarkaši Bosne Royal su na domaćem parketu poraženi od Lovćena sa 100:85 u posljednjem 22. kolu ABA lige 2. Sarajevski tim nije uspio pobjedom da završi sezonu u ABA ligi 2, a ekipa iz Cetinja na kraju je zasluženo stigla do trijumfa. Bosna je veoma dobro igrala u prvoj četvrtini nakon koje je vodila sa 27:26, no to je bilo sve u ovom meču. U nastavku utakmice Lovćen je zaigrao mnogo bolje i na pauzu je otišao sa 12 poena prednosti (43:55). U nastavku su gosti održavali prednost i bilo je samo pitanje kojom razlikom će slaviti. Na kraju je meč završen rezultatom 100:85 u korist ekipe iz Cetinja. Kod gostiju večeras najefikasniji bio je Albijanić koji je postigao čak 31 poen, dok je Laktović dodao 18. U ekipi Bosne istakao se Durak sa 20 poena. Bosna takmičenje u ABA ligi završava na pretposljednjem 11. mjestu sa omjerom od šest pobjeda i 16 poraza. Lovćen je sedmi sa 12 pobjeda i deset poraza. Porazom u Tivtu, od tamošnjeg Teoda, HKK Zrinjski je završio svoj prvi nastup u regionalnoj ABA 2 ligi. Domaćin je u rezultatski nebitnoj utakmici slavio 84:72, a mostarski košarkaši mogu biti zadovoljni premijernim izdanjem. Dvanaest pobjeda našeg predstavnika govori o tome da ima svoje mjesto u ovom takmičenju, a jako malo je falilo da Zrinjski zaigra i na Final Fouru koji će se premijerno igrati u Čačku. Luka Igrutinović sa 18 poena bio je najbolji u mostarskom timu, dok je s 11 poena Smajlagić uz njega bio jedini dvocifren kod Zrinjskog. Savić s 23, te Abramović s 19 predvodili su Teodo do pobjede. Plemići se sada mogu posvetiti domaćem prvenstvu gdje već u subotu imaju jako teško gostovanje kod odlične ekipe sarajevskih Sparsa.