SportDržavni TimBiH u polufinalu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci

BiH u polufinalu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Bosne i Hercegovine prošla je u polufinale Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci koje se održava u Sarajevu. Zlatni momci savladali su reprezentaciju Kazahstana sa 3:0 u setovima (25:12, 26:24, 25:18), te tako nastavili sa pobjedama u ovom prestižnom takmičenju.

U uzbudljivom susretu pred velikim brojem naših navijača selekcija Ifeta Mahmutovića uspjela je nametnuti svoju igru i doći do nove pobjede bez izgubljenog seta. Prvi set prošao je bez većih problema, te je naša selekcija došla do rezultata 25:12.

Drugi set donio je velika uzbuđenja, a u samom finišu susreta došlo je do izjednačenja rezultata 24:24. Ipak, nakon greške Kazahstanaca i sjajnog servisa kapitena Delalića uspjeli smo slaviti i u drugom setu.

I u trećem setu naša ekipa zadržala je sjajan tempo i zasluženo slavila sa 25:18.

U drugim utakmicama četvrtfinala Iran je savladao Ameriku sa 3:0, Brazil je bio bolji od Ukrajine sa 3:0, a ekipe Njemačke i Egipta svoj susret igraju u 19 sati.

U utakmicama za plasman od 9 do 16 mjesta Kanada je pobjedila Ruandu sa 3:1, Irak je bio bolji od Japana sa 3:0, a kasnije igraju Poljska – Nizozemska, te Hrvatska – Srbija.

U ženskoj konkurenciji reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Italije sa 3:0, Kanada je savladala Mađarsku sa 3:0, Slovenija je bila bolja od Finske takođe sa 3:0, a istim rezultatom Njemačka je pobijedila Poljsku.

Sutra se nastavljaju utakmice, a polufinalne utakmice igrat će Iran protiv Brazila, te Bosna i Hercegovina Egipta.

U ženskoj konkurenciji igrat će se parovi četvrtfinala, Ruanda će igrati protiv Slovenije, Italija protiv Kanade, Brazil protiv pobjednika susreta Ukrajina – Iran, te Amerika protiv Njemačke.

Sve utakmice reprezentacije BiH mogu se gledati na BHRT-u, te putem livestreama.