SportDržavni TimBiH pobjedila Švicarsku sa 2:0, nova majstorija Pjanića

BiH pobjedila Švicarsku sa 2:0, nova majstorija Pjanića

Nogometna reprezenzacija BiH je uz sjajnu igru upisala još jednu pobjedu u prijateljskoj utakmci. Nakon slabašnog Luksemburga, izabranici selektora Mehmeda Bažarevića su u Zurichu pobjedili i puno jaču selekciju Švicarske sa 2:0. Očekivano je od prve minute zaigrala praktično najjača postava Zmajeva, koji su dominirali, a kao plod takve igre je stiglo i vodstvo golom Edina Džeke u 14.minuti. I nakon gola je BiH bila bolji rival na terenu, dok su tek u drugom poluvremenu i Švicarci došli do izražaja. Ipak, u 57.minuti slobodan udarac za BiH sa nekih 20-tak metara i nova majstorija Miralema Pjanića koji pogađa sami gornji desni ugao protivničkog gola za konačnih 2:0. Narednu prijateljsku utakmicu nogometna reprezentacija BiH igra u maju mjesecu takođe u Švicarskoj, ali protiv još uvijek aktuelnog prvaka Evrope selekcije Španije.