SportDržavni TimBh. pionirke poražene nakon penala

Bh. pionirke poražene nakon penala

U-15 reprezentativke Bosne i Hercegovine poražene su u Butmiru od vršnjakinja iz Slovenije nakon jedanaesteraca u susretu 1. kola UEFA razvojnog turnira.

Nakon 80 minuta igre rezultat je bio neriješen 2:2. Bosna i Hercegovina je prva došla do prednosti u 4’ golom Petre Kurešević iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara. Slovenke izjednačuju iz jedanaesterca u 8’, a gol je postigla Taja Strgar. Do kraja prvog poluvremena terensku inicijativu imale su gošće, ali su stvorile samo jednu priliku u 31’ kad Ula Osolnik šutira sa ivice kaznenog prostora, međutim golmanica Lejla Burek loptu odbija na prečku i spašava svoju mrežu.

U nastavku bolje su igrale izabranice Ilije Lucića što im se isplatilo u 64’, kad brzonoga Ana Jurić izlazi sama pred protivnički gol i pogađa mrežu za 2:1. Lana Lesjak se u 79’ dobro snalazi u šesnaestercu bh. tima i preciznim šutem sa 15-ak metara donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Pristupilo se izvođenju penala gdje su se bolje snašle Slovenke i na kraju su slavile rezultatom 7:6. Na taj način je prema pravilima UEFA razvojnih turnira na Slovenija osvojila 2, a naša selekcija 1 bod.

Selektor Ilija Lucić je po završetku utakmice izjavio:

„Čestitam reprezentaciji Slovenije na pobjedi. Nama je nedostajalo malo sreće jer smo gol primili u posljednjim trenutcima utakmice. Imali smo šansu, vodili smo ali nažalost protivnik se bolje snašao nakon jedanaesteraca. Ovo je prva međunarodna utakmica za ovu ekipu. Ima tu potencijala, ali je potrebno mnogo rada. Potrebno je da na ova okupljanja dođu mnogo spremnije jer je Slovenija kondiciono bila bolja od nas. Nadam se da ćemo napraviti dobru saradnju sa klubovima, kako bismo im dali informaciju na čemu trebaju da porade kad su ove igračice u pitanju.“

Za bh. tim su nastupile: Lejla Burek, Anja Đukić, Milana Šunjka (77. Lana Dizdar), Samija Bećirović, Ana Daničić, Uma Hadžihajdarević (41. Emela Cibra), Ana Jurić (70. Zorana Rosić), Amina Hasanović, Farah Hadžibajrić (41. Tamara Vukelić), Snježana Marković (70. Sara Malić), Petra Kurešević (77. Leona Žulj).