SportDržavni TimBh. juniori bolji od Azerbadžana

Bh. juniori bolji od Azerbadžana

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u prijateljskom meču u Doboj-Kaknju odgovarajuću selekciju Azerbejdžana sa 1:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri gdje igrači oba tima nisu uspjeli da kreiraju ozbiljniju priliku za pogodak.

Na otvaranju drugog poluvremena gosti prvi prijete, ali je Emin Rustamov sa dvadesetak metara pogodio prečku.

Izabranici Marija Ivankovića do prednosti dolaze u 58’ kad Anes Krdžalić precizno izvodi slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora i pogađa mrežu za 1:0.

Nakon dobre akcije naše selekcije u 69’, Almin Mešanović šutira sa desetak metara, a golman Azerbejdžana Sahib Hasanov loptu skreće na stativu. Okvir gola pogodio je i Krdžalić u 75’ iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Nakon utakmice selektor Mario Ivanković je izjavio:

„Zadovoljni smo rezultatom i time što već nekoliko utakmica uzastopno ova selekcija nije primila gol. Igrom u prvom poluvremenu ne možemo biti zadovoljni, ali ako uzmemo u obzir da su nam se igrači iz inostranstva kasno priključili i da nismo na treninzima imali sve momke na raspolaganju, onda i nije čudno što smo igrali nešto lošije. Zalaganje je bilo na nivou i ekipa je pokazala da želi da napravi dobar rezultat. Na kraju sretni smo zbog pobjede.“

Bh. tim je nastupio u sastavu: Luka Pršlja, Enedin Mulalić, Božo Prusina, Ajdin Kobašević (62.Hamza Hadžiavdić), Mustafa Numanović, Anes Krdžalić (89. Marko Kozina), Haris Ališah, Neriman Kočević (62.Hamza Jaganjac), Irfan Ramić (72. Seid Pramenković), Matej Šakota (72. Almin Mešanović), Aleksandar Kahvić (89. Dženan Ćerimagić).

Ove selekcije će 25. avgusta u 17:00 sati u Hadžićima odigrati još jednu utakmicu.