SportDržavni TimBh. hokejaši poraženi od Hong Konga

Bh. hokejaši poraženi od Hong Konga

Hokejaši BiH poraženi su od Hong Konga u 2. kolu Svjetskog prvenstva treće B-divizije. Selekcija Hong Konga je slavila nakon produžetka.

Odlična utakmica s mnogo uzbuđenja riješena je u dodatnim minutama igre, a, nažalost, slavili su hokejaši Hong Konga s 4:3.

Azijska reprezentacija je odlično počela meč i nakon osam minuta je imala dva gola prednosti – Čung, a onda i Au-Jeung su savladali našeg golmana Dinu Pašovića. No, do kraja prve trećine Zmajevi su uspjeli da uzvrate. Gaković je pogodio na asistenciju Mlivića i smanjio zaostatak. Početkom druge trećine Šum je iz penala zadao novi udarac našim hokejašima, no to kao da ih je razbudilo pa su ušli u period sjajne igre, te su za samo dvije minute postigli dva gola – oba je dao Mirza Omer. Do kraja regularnog dijela rezultat se nije mijenjao, a u produžetku sretniji i spretniji je bio je rival. Ji Jam je bio strijelac odlučujućeg pogotka za trijumf Hong Konga.

Zmajevima će u narednim kolu protivnik biti reprezentacija Filipina u ponedjeljak, a potom slijede dueli protiv Singapura u utorak i Sjeverne Koreje u četvrtak.