Lokalne TemeSportBezbolan poraz košarkaša Visokog u Ilijašu

Bezbolan poraz košarkaša Visokog u Ilijašu

U okviru posljednjeg kola regularnog dijela sezone u A-2 ligi grupa Jug, košarkaši Visokog su gostovali u Ilijašu kod ekipe Mladosti. Utakmica je odigrana u pomalo neobičnom terminu (u 12 sati), a pobjedu je slavila domaća ekipa rezultatom 62:53. Kako je to prije dvije sedmice i najavio trener visočkog tima Eldin Neimarlija, mnogo veću minutažu na ovom meču dobili su najmlađi igrači, dok su zbog lakših povreda utakmicu propustili Rističević, Bečirhodžić, Spahić i Drpljanin. Utakmica za KK “Visoko” nije imala rezultatski značaj, pošto je nakon pobjede nad ekipom “Gen star” iz Fojnice bilo jasno da će visočki tim osvojiti titulu prvaka A-2 lige grupa Jug za ovu sezonu. Upravo iz tog razloga trener Neimarlija je pružio šansu igračima koji su imali manju minutažu ove sezone, a nosioce igre odmorio pred najvažniji dio sezone – play-off i borbu za A-1 ligu. Ovo je bio tek drugi poraz za KK “Visoko” ove sezone i regularni dio je tako završen sa učinkom 12-2. Najefikasniji u redovima Visokog bio je Čaluk sa 12 poena, dok je 8 dodao Rizvanović.

KK “Visoko”: Rizvanović 8, Nikolić 7, Sadiković 1, Čaluk 12, Čelik 3, Vranić 5, Adnan Kevrić 2, Muhić 4, Ihtijarević 2, Adin Kevrić 6, Hodžurda 3.

“Pošto su i prije ovog kola sve stvari bile jasne, kada je tabela u pitanju, želio sam da veću minutažu pružim mladim igračima. Određeni igrači imaju problema sa povredama te nisam htio ništa da rizikujem. Čestitao bih ekipi Mladosti na pobjedi i zaželio im sve najbolje u budućnosti. Nama sada predstoje najbitnije utakmice ove sezone i idemo se spremati za njih”, poručio je trener Neimarlija nakon poraza u Ilijašu.

Kada je play-off u pitanju, KK “Visoko” će u polufinalu igrati protiv ekipe ŠK “Prvi koš” iz Viteza, koja je završila kao drugoplasirana na tabeli grupe Sjever. Prvi meč će najvjerovatnije biti odigran u Vitezu narednog vikenda, a revanš u Visokom sedam dana kasnije. Plasman u finale (što znači i u A-1 ligu) obezbijediće ekipa koja u te dvije utakmice bude imala bolju koš razliku.