SportBez pogodaka u derbiju Juventusa i Milana

Bez pogodaka u derbiju Juventusa i Milana

Fudbal se večeras konačno vratio i u najpogođeniju državu u Evropi pandemijom korona virusa, a uzvratnu utakmicu Kupa Italije su u Torinu odigrali Juventus i Milan.

Završeno je bez golova (0:0), a tim je rezultatom u finale prošao Juventus, pošto je rezultat prve utakmice na San Siru bio 1:1.

Krenulo je pakleno, vidjeli smo nekoliko šansi i uzbuđenja, ali na kraju i ne možemo biti oduševljeni predstavom ove dvije ekipe.

“Ludilo” je krenulo već na samom startu utakmice, a u 15. minuti je dosuđen penal za Juventus, zbog igranja rukom Contija, koji je bio dosta neoprezan u svom kaznenom prostoru, te je loptu dirao laktom.

Ipak, čini se kako Ronaldo još uvijek nije namjestio svoje nišanske sprave, pa je Portugalac promašio penal, odnosno pogodio je stativu gola Rossonera.

Već nakon nekoliko sekundi vidjeli smo brutalan start Ante Rebića, koji je visoko podigao nogu i džonom išao ka glavi Danila. Za takav pogibeljan start Orsato mu je odmah pokazao crveni karton i put ka svlačionici.

Tada su se šanse Milana svele na minimum, ali Juventus nije uspijevao iskoristiti brojčanu nadmoć na terenu, koja se u nekim trenucima nije ni osjetila.

Nismo gledali pretjerano kvalitetan fudbal u nastavku, a utakmica je završena bez pogodaka.

To je rezultat koji je u finale Kupa Italije odveo Staru damu, pošto je rezultat u prvom meču na San Siru bio 1:1.

U finalu će Juve igrati protiv boljeg iz duela Napoli – Inter.

Miralem Pjanić je od strane Maurizija Sarrija zamijenjen u 62. minuti, a na teren je umjesto njega ušao Sami Khedira.

Rade Krunić je u Milanu dobio priliku u posljednjih deset minuta, a zamijeno je Francka Kessieja.