SportNogometBez golova u duelu Borca i Sarajeva u Banjoj Luci

Bez golova u duelu Borca i Sarajeva u Banjoj Luci

Fudbaleri Borca i Sarajeva su u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine u Banjoj Luci odigrali neriješeno 0:0.

Susret je protekao u izjednačenoj igri. Borac je imao više loptu u svom posjedu, ali su obje ekipe imale po nekoliko povoljnih prilika. Najbolju šansu za Borac imao je Grahovac u 21. minuti kada je oduzeo jednu loptu na 25 metara od gola Sarajeva, ušao u šesnaesetrac i sa 15 metara šutirao po zemlji, ali je golman gostiju Iliev odbranio njegov udarac.

Sa druge strane, gosti su najozbiljnije zaprijetili u 28. minuti, kada je Kyeremeh pobjegao odbrani Borca i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

Odigrana su još dva meča četvrtfinala Kupa BiH. Zrinjski je u Bihaću pobijedio Jedinstvo sa 1:0, dok je Posušje na svom terenu savladalo Slogu sa 3:2.

Susret Široki Brijeg – Velež odgođen je za 6. mart.

Uzvratni susreti četvrtfinala igraju se za 14 dana.