Lokalne TemeSportBelmin Vila: Uz pomoć navijača upisat ćemo novu pobjedu

Belmin Vila: Uz pomoć navijača upisat ćemo novu pobjedu

U subotu se u Visokom na stadionu „Luke“ igra utakmica 20. kola Druge lige FBiH-Centar, a u kome će drugoplasirana ekipa Bosne dočekati tim NK „Kolina“ iz Ustikoline. Biće ovo zanimljiv meč u kome će uživati ljubitelji nogometa, jer igraju ekipe koje su u nastavku prvenstva ostvarile stopostotni učinak, u četiri meča po četiri pobjede, a što govori o kakvom derbiju se radi. Poslije pobjede u prošlom kolu protiv Natrona u Maglaju (0:2 op.a) raspoloženje u timu visočkih „karioka“ je na najvišem nivou. Svi igrači silno motivisani i izuzetno spremni čekaju subotu, da istrče na travnjak u visočkom nogometnom „hramu“ i da uz pomoć vjernih navijača pruže ponovo dobru partiju i zabilježe novi trijumf. U domačem taboru respektuju goste koji u nastavku prvenstva igraju kao preporođeni, ostvarili su 4 pobjede uz sjajnu gol razliku od plus deset (11:1,op.a), a u svojim redovima imaju par odličnih igrača (Mušović, Gabela, Bajraktarević, Osmanspahić, Polovina, Karović) i koji svakom rivalu mogu zadati dosta problema ,bez obzira gdje se meč igrao. No, u Bosni znaju, i toga su svjesni, da imaju odličnu ekipu i sigurno da će Bekan, Gačan, Zukić, Sejdić, Kaknjašević, Merdić, Goralija, Hindija…predvođeni šefom Nijazom Kapom, pružiti maksimum znanja i požrtvovanja da ostvare povoljan rezultat. U ime saigrača vrsni napadač Belmin Vila o ovom susretu rekao je, između ostalog, sljedeće:

– Očekuje nas jedna zanimljiva utakmica protiv ekipe Koline koja je svojim igrama u nastavku prvenstva oduševila sve ljubitelje nogometa u ovoj ligi. Ali, uz dužno poštovanje ekipe gostiju, mi u ovaj meč ulazimo maksimalno spremni da produžimo naš pobjednički niz, da ubilježimo petu uzastopnu proljetnu pobjedu i na taj način nastavimo put ka ispunjenju našeg cilja – osvajanje šampionskog naslova i ulazak u baraž za plasman u prvu ligu FBiH. U ime saigrača koristim priliku da pozovem naše vjerne navijače da dođu u što večem broju, da nas bodre svih 90 minuta susreta i da na kraju svi zajedno proslavimo našu novu pobjedu.