SportBegovićev Bournemouth pobijedio Burnley i plasirao se u četvrtfinale FA Cupa

Begovićev Bournemouth pobijedio Burnley i plasirao se u četvrtfinale FA Cupa

Bournemout je na gostovanju savladao Burnley u osmini finala FA kupa rezultatom 0:2, a tako je ekipa za koju brani bosanskohercegovački golman Asmir Begović trijumfom na Turf Mooru ostvarila plasman dalje.

Philip Billing nije iskoristio svoju šansu za Bournemouth u 16. minuti, ali zato jeste Sam Sturridge u 21. kada je doveo Trešnjice u prednost. Do kraja prvog dijela utakmica nisu viđene neke veće šanse.

U drugom dijelu utakmice Burnley je bio dosta opasniji i imao nekoliko dobrih prilika. Pokušavali su Dwight McNeil, Matej Vydra i Phillip Bradsley, ali kod svakog pokušaja lopta je odlazila van okvira gola.

U 88. minuti golom iz penal Junior Stanislas je postavio konačan rezultat utakmice. Begović je svih 90 minuta bio ja golu gostiju.