SportBayern napunio mrežu Herthe, Lewandowski izjednačio lični rekord i približio se Mulleru

Bayern Munchen je napunio mrežu Herthe, a u trećem kolu njemačke Bundeslige Bavarci su savladali berlinski klub rezultatom 5:0.

Utakmicu je obilježio Robert Lewandowski. Prvo je Thomas Muller pogodio u šestoj minuti, a onda je u 35. Lewandowski povisio na 2:0.

Tako je poljski napadač oborio lični rekord što se tiče uzastopnih utakmica u Bundesligi na kojima je pogodio. Sada je došao do brojke 13., a više puta uzastopno je pogađao samo legendarni Gerd Muller (16).

U drugom poluvremenu viđena su još tri pogotka. Prvo je Jamal Musiala pogodio u 49. minuti, a potom je Lewandowski kompletirao hat-trick. Poljak je prvo pogodio u 70. minuti, a potom i u 84.