SportDržavni TimBašić poražen od Zemlje u četvrtfinalu Challengera u Portorožu

Bašić poražen od Zemlje u četvrtfinalu Challengera u Portorožu

Bh. teniser Mirza Bašić večeras je u četvrtfinalu Challenger turnira u Portorožu poražen od Slovenca Grege Zemlje, koji se plasirao se u polufinale.

Prvi set je bio izjednačen i donio je veliku borbu dvojice tenisera, a na kraju je u tie-breaku uspješniji bio Bašić, bilo je 7:6 (7:5). Prvi set je trajao 58 minuta.

U drugom setu, koji je trajao 49 minuta, Slovenac je napravio break koji mu je omogućio da riješi set u svoju korist rezultatom 7:5 u gemovima i izjednači rezultat na 1:1 u setovima.

Zemlja je bio mnogo bolji u trećem, odlučujućem setu, koji je riješio u svoju korist sa 6:3 u gemovima i tako se plasirao u polufinale. Meč je trajao 2 sata i 27 minuta.

Naš teniser je u ovom meču imao podršku grupe bh. navijača.