SportBarcelona savladala Valladolid, Pjanić odigrao cijeli meč

Barcelona savladala Valladolid, Pjanić odigrao cijeli meč

Barcelona je večeras napravila nešto što ove sezone nije mnogo puta, pošto je bez problema sa 0:3 savladala Valladolid u 16. kolu španske La Lige.

Tako su Katalonci potpuno bezbolno prošli gostovanje ovom timu iz zone ispadanja i osvojili tri boda, a golove su postigla tri različita fudbalera.

Vodstvo je timu Ronalda Koemana u 21. minuti donio Lenglet nakon centaršuta Messija, da bi četrnaest minuta poslije Braithwaite pogodio na dodavanje Desta na za 0:2.

Drugo poluvrijeme je donijelo još jedan pogodak Katalonaca, čiju je pobjedu ovjerio Messi, golom na fantastičnu asistenciju Pedrija petom.

Miralem Pjanić je konačno bio u startnoj postavi Barcelone i odigrao je dosta dobar meč. Na terenu je ostao do samog kraja.

U meču koji je igran u istom terminu, Villarreal i Athletic Bilbao su remizirali 1:1, a golove su postigli Pino i Williams.