SportNogometBarcelona nakon 21. godinu ispala iz Lige prvaka

Barcelona nakon 21. godinu ispala iz Lige prvaka

Bayern je u posljednjem kolu skupine E u Münchenu s uvjerljivih 3:0 pobijedio Barcelonu, koja je tako ispala iz Lige prvaka.

Bavarcima, koji su ranije osigurali prvo mjesto, utakmica je bila rezultatski nebitna, no trener Nagelsmann izveo je svejedno na teren najjaču momčad i ona je bez većih teškoća dokazala koliko je trenutačno iznad grogirane Barcelone.

Domaćina je u vodstvo doveo Müller u 34. minuti, no većinu posla obavio je Lewandowski, koji je izvrtio Piquea i dobro nabacio, a Müller je postigao svoj 50. gol u Ligi prvaka. Branič Barce izbio je loptu s gol-linije, no tehnologija je priznala pogodak.

Na 2:0 povisio je u 43. minuti lijepim udarcem s 25 metara Leroy Sane, a u 62. minuti je za 3:0 zabio mladi Jamal Musiala. Akciju je odličnom dugom loptom za Daviesa počeo Lewandowski, a Davies je probio stranu i uposlio povratnom loptom Musialu.

Barca nije bila do kraja posebno opasna, a bliže četvrtom golu bio je Bayern, Sane u 87. minuti mogao zabiti sam pred Ter Stegenom, no išao je na lob.

Koliko je Barcelona bila nemoćna svjedoči i podatak kako su Katalonci uputili samo jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Bayern je tako natjecanje u skupini okončao sa šest pobjeda i razlikom pogodaka 22-3. Bavarcima je to uspjelo drugi put nakon 2019. godine, a samo je još Real Madrid dva puta prošao kroz skupinu s maksimalnim učinkom (2011./2012., 2014./2015.). Barca pak pvi put nakon sezone 2000./2001. nije prošla skupinu. Tada su Katalonci gledali u leđa Milanu i Leedsu.

Dodajmo kako je Sergio Busquets za katalonski sastav upisao 650. nastup, a ispred njega su još samo četiri igrača – Lionel Messi (778), Xavi Hernandez (767) i Andrés Iniesta (674).

U drugom susretu Benfica je pobijedila Dynamo s 2:0. Roman Jaremčuk je doveo portugalski sastav u vodstvo u 16. minuti, a na 2-0 je povisio Gilberto u 22. minuti.

Na koncu je Bayern osvojio prvo mjesto sa 18 bodova, Benfica je druga s osam bodova, Barcelona je treća sa sedam i seli u Europsku ligu, dok je Dinamo Kijev na začelju s jednim bodom.