SportDržavni TimAsistencija Medunjanina u pobjedi Maccabija

Asistencija Medunjanina u pobjedi Maccabija

Maccabi iz Tel Aviva je u okviru 23. kola izraelske lige savladao u gostim ekipu Netanya rezultatom 1:3, a naš Haris Medunjanin je upisao asistenciju u ovom susretu. Gosti iz Tel Aviva u vodstvo su došli već u 14. minuti. Naš reprezentativac Haris Medunjanin sjajno upošljava Eden Ben Basat koji pogađa mrežu domaćih za 0:1. Ovim rezultatom je okončano prvo poluvrijeme.
Domaći su u nastavku krenuli ofanzivno i već nakon četiri minute igre dolaze do izjednačenja, a strijelac je bio Saar Benbenisti. Međutim domaći nisu imali snage za preokret, pa Maccabi u 61. minuti dolazi do novog vodstva.
Medunjanin je sjajno šutirao, a golman odlično brani njegov udarac, ali se lopta odbija do Erana Zahavija kome nije bilo teško pogoditi mrežu za 1:2. Do kraja utakmice je Tal Ben Haim II u 84. minuti postavio konačnih 1:3.