SportArsenal slavio protiv Tottenhama nakon preokreta

Arsenal slavio protiv Tottenhama nakon preokreta

Ekipa Arsenala nakon preokreta slavila je protiv Tottenhama rezultatom 2:1 u derbiju Sjevernog Londona odigranom u 28. kolu Premier lige.

Arsenal je potpuno zasluženo slavio protiv najvećeg rivala i tako mu se osvetio za poraz u prvom meču ove sezone rezultatom 0:2. Od samog starta Topnici su krenuli vrlo ofanzivno.

Redale su se prilike, a Emile Smith Rowe je pogodio prečku u 16. minuti. Zaprijetio je uskoro i Alexandre Lacazette, a onda su gosti došli u vodstvo.

Igrao se 33. minut kada smo vjerovatno vidjeli i gol sezone. Prvu šansu za goste iskoristio je na nevjerovatan način Erik Lamela i ‘rabonom’ je matirao domaćeg golmana.

Do kraja prvog dijela domaći su poravnali, a nakon ubačaja Kierana Tierneya Martin Odegaard je matirao Huga Lllorisa. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Arsenal nastavio napadati, a u 64. minuti stigla je nagrada. Lacazette je izborio penal, a onda ga mirno realizovao za konačnih 2:1.

Do kraja utakmice Spursi su ostali sa igračem manje jer je dva žuta kartona u vrlo kratkom periodu dobio Erik Lamela.