SportNogomet(VIDEO) Argentina sa 7:0 savladala Curaçao u prijateljskom meču

(VIDEO) Argentina sa 7:0 savladala Curaçao u prijateljskom meču

Fudbaleri Argentine pobijedili su noćas na svom terenu Curaçao sa 7:0, u prijateljskom meču. Aktuelne svjetske prvake do pobjede je vodio Lionel Messi sa tri gola (u 20, 33. i 37. minutu).

On sada ima 102 gola u dresu reprezentacije i treći je na svjetskoj rang listi po broju golova za selekciju iza Portugalca Cristiano Ronaldo (122) i Iranca Ali Daeija (109).

Pored Messija golove su na stadionu u Santijago del Esteru postigli i Nicolás González u 23, Enzo Fernández u 35, Ángel Di María u 78. iz penala i Gonzalo Montiel u 87. minutu.

Argentina je prije pet dana u prvom meču nakon Svjetskog prvenstva u Kataru pobijedila Panamu sa 2:0.