SportNogometAndrea Pirlo se i zvanično oprostio u utakmici svjetskih zvijezda

Andrea Pirlo se i zvanično oprostio u utakmici svjetskih zvijezda

Maestro italijanskog fudbala Andrea Pirlo večeras je odigrao svoju oproštajnu utakmicu na San Siru gdje je okupio veliki broj legendarnih fudbalera koji su uvečali njegovu noć. Pirlo je napravio dvije ekipe, Bijele i Plave zvijezde, a da bude sve regularno prvo poluvrijeme igrao je za Bijele, a u nastavku meča za Plave zvijezde. Ljubitelji fudbala na San Siru i pored malih ekrana mogli su vidjeti mnoštvo odličnih poteza i golova, a na kraju su sa 7:6 slavile Plave zvijezde.

Plave zvijezde su odlično otvorile meč i povele sa 2:0 nakon šest minuta meča golovima Shechenka i Quagliarelle. Na 2:1 smanjio je Alexandre Pato, dok je treći gol za “plave” postigao Cassano u 29. minuti. Nekoliko minuta kasnije “bijeli” su smanjili na 3:2 nakon sjajne asistencije Pirla za Vierija koji je prisjetio na svoje najbolje dane. Do kraja prvog poluvremena vijdjeli smo još tri gola, za Plave zvijezde pogađali su Cafu i Seedorf, a za protivnički tim drugi gol na meču dao je Pato za 5:3 u prvom poluvremenu. Na samom startu “plavi” su poveli sa 6:3, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Brocchi, dok je sedmi gol za ovu ekipu postigao legendarni Luca Toni. Onda je na scenu stupio Pipo Inzaghi koji je s dva gola smanjio rezultat na 7:6. Konačnih 7:6 postavio je Matri.