SportNogometAmerikanke rekordno efikasne, Čileanke promašile nokaut fazu

Amerikanke rekordno efikasne, Čileanke promašile nokaut fazu

Pobjedom američkih nogometašica protiv Švedske 2-0 (1-0) i trijumfom reprezentacije Čilea 2-0 (0-0) protiv Tajlanda završen je prvi dio Svjetskog prvenstva u Francuskoj, a od subote kreće nokaut faza.

Aktualne svjetske prvakinje su grupnu fazu završile sa savršenim učinkom – osvojile su maksimalnih devet bodova, pritom nisu primile nijedan pogodak, a postigle ih 18 i time postavile novi rekord za grupnu fazu natjecanja.

Protiv Švedske je u 3. minuti mrežu zatresla Lindsey Horan i postigla najbrži gol na ovom prvenstvu. U 50. minuti Tobin Heath je postavila konačnih 2-0.

Čile je do prvih bodova stigao pobjedom nad Tajlandom 2-0. Kod prvog pogotka loptu u mrežu poslala je tajlandska vratarka. Naime, Aedo je pucala i pogodila vratnicu, lopta se odbila prema vratarki Boonsing koja nije stigla reagirati pa se od njezine noge odbila u mrežu. U 80. minuti je Urrutia udvostručila prednost Čileanki.

No, to im nije bilo dovoljno za plasman u osminu finala. U 85. minuti Francisca Lara imala je priliku osigurati potrebnih 3-0, ali je promašila kazneni udarac pogodivši gredu i tako postala prava tragičarka. Od tri trećeplasirane reprezentacije s tri boda za dvije je bilo mjesta u osmini finala, a Čile je sa 2-5 imao najlošiju gol-razliku pa su nastavak natjecanja izborili Kamerun (3-5) i Nigerija (2-4).

U petak je dan odmora, a od subote kreću dvoboji osmine finala, po dva svakog dana. Nokaut fazu će otvoriti Njemačka i Nigerija u Grenobleu, 22. lipnja, a istog dana će u Nici za mjesto u četvrtfinalu igrati Norveška i Australija.