Lokalne TemeSportAdnan Džafić strijelac u pobjedi Sarajeva

Adnan Džafić strijelac u pobjedi Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva su u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu “Bilino polje” u Zenici  savladali konjički Igman s 3:1 (1:1), čime su upisali i drugi uzastopni trijumf pod vodstvom novog trenera Emira Obuće.

Sarajevo je rano došlo u vodstvo, u 13. minuti, a strijelac je bio Hamza Čataković, koji je sa desetak metara iskosa sa desne strane savladao Ćemana za 1:0.

Igman je u 42. minuti došao do izjednačenja, a strijelac je sa oko 10-ak metara, na ubačenu loptu sa desne strane, bio Nermin Alagić. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Sarajevo je u nastavku imalo više od inicijative, a u 64. minuti ponovo su došlo u vodstvo. Strijelac je bio Adnan Džafić, a konačnih 3:1 postavio je Mirza Mustafić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Sarajlijama je ovo bio ukupno sedmi trijumf, nakon kojeg su se bodovno poravnali sa Željezničarom, koji na četvrtom mjestu također ima 25 bodova, ali i utakmicu manje. Igman je sa 16 bodova ostao na 10. mjestu.