SportNogometAC Milan bez Europe

AC Milan bez Europe

Real Madrid je u derbiju večeri šestog kola Lige prvaka s 2:0 pobijedio Inter i osigurao prvo mjesto skupine D, dok je Liverpool, koji je ranije osigurao prvo mjesto skupine B, preokretom nadvisio AC Milan na San Siru s 2:1, pa je, uz pobjedu Atletica u Portu od 3:0, Milan ostao na posljednjoj poziciji u toj grupi. Sjajno raspoložena je bila Borussia Dortmund, koja je s čak 5:0 svladala Bešiktaš.

Milan je na svom San Siru dočekao Liverpool te je izgubio 1:2. Gostujući trener Klopp je uoči ove utakmice napravio velike promjene, pogotovo u obrambenom dijelu svog sastava, ali je Liverpool unatoč tome ostvario novu, šestu pobjedu u skupini, iako je već odavno osigurao prolaz i prvo mjesto.

Milan je poveo golom Tomorija u 29. minuti i s obzirom na tadašnjih 0:0 Porta i Atletica talijanska momčad je bila u osmini finala Lige prvaka. No, kratko je trajala ta domaća sreća jer je Salah izjednačio u 36. minuti. Liverpool je potpuno dominirao na San Siru, a bolja igra naplaćena je u 55. minuti kada je Origi doveo goste u vodstvo 2:1. Krunić je igrao do 83. minute.

Tako je međusobni ogled Porta i madridskog Atletica na Dragao stadionu odlučio o drugom putniku ove sezone za osminu finala. I bio je to Atletico koji je na samom startu ovog gostovanja bio osuđen igrati bez Luisa Suareza koji je izašao zbog ozljede. U prvih sat vremena igre dosta bolji je bio Porto, no u 56. minuti su poveli gosti kada je snalažljiv pred suparničkim vratima bio Griezmann.

Nakon tog pogotka potpuno se rasplamsala igra, a počeli su frcati i crveni karton te je Porto zaradio dva isključenja, a Madriđani jedno. Na kraju je Atletico zabio nova dva gola za potvrdu slavlja i prolaza (Correa i De Paul), dok je Porto na samom kraju tek smanjio na konačnih 1:3.

U skupini D tek su se u međusobnom dvoboju u Madridu Real i Inter borili za prvo mjesto na ljestvici. Talijanskom prvaku je trebala pobjeda za skok na tron, no već od 17. minute Inter je bio u minusu. Sjajno je, tada, s petnaestak metara suparničku mrežu naciljao Toni Kroos. Bio je to, ujedno, tisućiti pogodak Reala u povijesti Kupa prvaka/Lige prvaka.

Kao i u prvom međusobnom susretu na San Siru, Inter nije igrao loše i imao je brojne prilike, ali su sve ostale neiskorištene. Potom je u 64. minuti pocrvenio gostujući igrač Barrella, a konačnih 2:0 postavio je Marco Asensio u 79. minuti. Edun Džeko je izašao u 60. minuti.

Inače, Real je u ovom ogledu kapetanski vodio hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je upisao veliki jubilej, stotu utakmicu u karijeri u Ligi prvaka. Time je postao prvi Hrvat u povijesti s takvim dosegom. Modrić je odigrao svih 90 minuta i prvi put je istrčao kao kapetan Reala.

U drugom susretu ove skupine Šahtar je bio sasvim blizu prve pobjede u sezoni, ali je primio gol od Nikolova u 93. minuti te je remizirao kao domaćin protiv Šerifa 1:1. Bez obzira na rezultat ove utakmice Šerif je bio siguran treći, a Šahtar posljednji.

U skupini C je također sve bilo jasno i prije zadnjeg kola. Ajax, kao prvi te Sporting, kao drugi, nastavljaju sezonu u Ligi prvaka, dok će dortmundska Borussia kao treća igrati Europsku ligu.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio Sporting 4:2 i tako došao do savršenih šest pobjeda u skupini. Prvi pogodak na utakmici postigao je Sebastien Haller, napadač Ajaxa, čime je došao do brojke od deset golova ove sezone. Prvi je strijelac Lige prvaka (devet ih ima Lewandowski), a ujedno je Haller nogometaš koji je najbrže došao do brojke od 10 golova u ovom natjecanju, u povijesti. Također, ponovio je doseg Cristiana Ronalda iz sezone 2017./2018. te je i on sam zabio barem gol u svakoj od šest utakmica grupne faze.

Borussia je svladala Bešiktaš u Dortmundu 5:0 uz po dva gola Reusa i Haalanda (te jedan Malena). Borussiji ostaje tek igranje u Europskoj ligi u nastavku sezone.

U ranijem terminu ovog utorka Leipzig je u skupini A osigurao treće mjesto nakon što je pobijedio Manchester City na domaćem terenu s 2:1. No, s obzirom na rezultat druge utakmice ove skupine (PSG – Club Brugge 4:1) njemački sastav bi ostao treći i da je izgubio.

Golove su za Leipzig postigli Szoboszlai i Andre Silva, dok je Mahrez bio jedini strijelac za nezainteresirani u ovom susretu Manchester City. Inače, u završnici utakmice crveni karton je za goste dobio Walker, a City je ostao prvi na ljestvici, što je osigurao i prije utakmica posljednjeg kola.

PSG je s 4:1 pobijedio Club Brugge uz po dva pogotka Mbappea i Messija. Treba istaknuti da je Mbappe ovom utakmicom došao do impozantne statistike u dosadašnjih 50 odigranih utakmica u Ligi prvaka tijekom karijere. Zabio je 31 pogodak te je 20 puta asistirao.

Club Brugge je Ligu prvaka okončao s četiri poraza u nizu i razlikom pogodaka 3.18 u tih 360 minuta.