Odigrano je još šest utakmica kvalifikacija za plasman na SP. U centru pažnje je bio duel iz Grupe „L“, koji su u Osijeku odigrali Hrvatska i Češka.
Na kraju je Hrvatska slavila sa ubjedljivih 5:1. Domaći su poveli golom Kramarića u 42.minuti, a prije toga je poništen gol Gvardiola. Češka je preko Souceka izjednačila u 58.minuti i bilo je to sve od gostiju, jer je do kraja igrala samo Hrvatska. Modrić je iz penala pogodio za 2:1 u 62.minuti, a Perišić šest minuta kasnije postiže gol za 3:1. U 72.minuti novi penal za Hrvatsku koji Budimir pretvara u 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Kramarić u 75.minuti. U drugom susretu ove grupe su Farska Ostrva nakon preokreta savladali Gibraltar sa 2:1. Na tabeli je prva Češka sa devet bodova, ali iz četiri utakmice, a druga je Hrvatska sa šest iz dva meča.
U Grupi „J“ sjajna utakmica u Briselu, koju je sudio naš Irfan Peljto i imao je pune ruke posla. Belgija je protiv Velsa vodila 3:0, golovima Lukakua, Tielemansa i Dokua, ali se Vels vratio i golovima Wilsona iz penala, Thomasa i Johnsona je uspio izjednačiti na 3:3. Nakon toga je poništen gol Lukakua, ali je ipak De Bruyne pogodio za 4:3 i veliku pobjedu Belgijanaca koja je za ovu selekciju bila i imperativ. Peljto je u ovom meču podjelio čak sedam žutih kartona i skoro kod svakog gola je morao inervenisati VAR. U drugoj utakmici ove grupe je S.Makedonija kao gost savladala Kazahstan sa 1:0 golom Trajkovskog. Na tabeli je prva S.Makedonija sa osam bodova iz četiri meča, Vels ima sedam, a Belgija četiri, ali iz samo dvije utakmice.
U Grupi „I“ je Italija rutinski savladala Moldaviju sa 2:0, golovima Raspadorija i Cambiasa, dok je Norveška kao gost golom Haalanda pobjedila Estoniju sa 1:0. Norveška je prva sa maksimalnih 12 bodova, Izrael ima šest, a Italija tri, s tim da je Italija odigrala samo dvije utakmice.
sportskipuls.ba
IZVOR: SportskiPuls.ba
Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.
Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.