Ovi savjeti mogu vam pomoći da obroci postanu zanimljiviji i ugodniji za vašeg mališana.
Učinite obrok zabavnim i šarenim
Djeca obožavaju šarene i zabavne obroke. Zašto ne biste uveli malo kreativnosti u pripremu hrane? Na primjer, brokulu možete oblikovati u drvo, a od kolutića mrkve napraviti sunce koje se smije. Kečapom ili sosom od paradajza nacrtajte usta ili oči na tanjiru, a pire krompira može postati planina. Tako ćete djetetu učiniti obrok zabavnim, a ono će biti više fokusirano na igru s hranom nego na same sastojke koje jede.
Jedite zajedno s djetetom
Jedan od ključnih savjeta je da uvijek sjedite zajedno s djetetom za stolom dok jede. Nikada ne hranite dijete u žurbi. Ako obrok postane brz i stresan, dijete će to osjetiti i vjerojatno će izgubiti interes za jelo. Uzmite vremena za zajednički obrok kako biste stvorili ugodnu atmosferu i potaknuli dijete da se opusti i uživa u hrani.
Uključite dijete u pripremu obroka
Neka vaše dijete bude uključeno u pripremu hrane. Dajte mu priliku da pomogne u pripremi jela ili raspoređivanju namirnica na tanjir. Na ovaj način, dijete će razviti veći interes za hranu koju je samo pripremilo.
Ne zaboravite na važnost užina
Nakon što dijete prođe prve dvije godine života, njegov rast se usporava, a apetit može postati slabiji i izbirljiviji. Međutim, važno je da dijete i dalje ima redovan raspored obroka. Uglavnom je dovoljno ponuditi djetetu pet do šest manjih obroka dnevno. Užine trebaju biti planirani između glavnih obroka, otprilike dva sata nakon doručka i dva sata prije ručka, kako bi dijete imalo dovoljno energije i hranjivih tvari tijekom dana.
Visoko.co.ba/klix.ba
Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.
Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.