SportNogomet(VIDEO) Edin Džeko junak Fenerbahcea u šestom uzastopnom trijumfu

(VIDEO) Edin Džeko junak Fenerbahcea u šestom uzastopnom trijumfu

Fenerbahce je u drugom kolu turske Superlige savladao domaći Samsunspor sa 2:0.

U prvom dijelu nismo vidjeli pogotke, a Džeko je dva puta prijetio golu novog Superligaša.

Fener do vodstva dolazi u 62. minuti. Cengiz Under je sjajno ubacio, a Edin Džeko u svom stilu glavom pogodio mrežu domaćina.

Kapiten Fenera i Zmajeva je igru napustio u 78. minuti.

Konačnih 2:0 postavljeno je u 98. minuti kada je talentovani Sebastian Szymański zatresao mrežu Samsuna.

Edin Džeko je tako na svom četvrtom nastupu postigao četvrti gol, a dodao je i dvije asistencije.

Portal SofaScore Edina je ocijenio sa 8.0. Džeko je imao četiri udarca prema golu protivnika, 17 uspješnih od 22 dodavanja, a dobio je pet od 12 duela.

Nakon dva kola Fener ima šest bodova.

Fenerbahce narednu utakmicu igra u četvrtak protiv Twentea. Susret play-offa Konf. lige igra se od 19:00 sati u Istanbulu.

Turski velikan je ove sezone na šest utakmica ostvario šest pobjeda.

U drugom večerašnjem meču Ankaragucu i Adana su remizirali 1:1.

U dresu Ankare igrala su tri bh. igrača. Nihad Mujaković je odigrao svih 90 minuta, Andrej Đokanović je igrao do 83. minute, dok je Riad Bajić u igru ušao u 83. minuti. Goran Karačić nije branio za Adanu.