Tradicionalni karate – Uspjesi nakon dva takmičenja u Sloveniji (Video / Foto)

Nedavno su u Sloveniji održana dva takmičenja u Tradicionalnom karateu, a visočki takmičari u okviru Reprezentacije BiH su zabilježili zavidne rezultate.
Tim povodom smo posjetili trening visočkih karataša i porazgovarali o rezulatima u Sloveniji i predstojećem Državnom prvenstvu.

Redžep Građan, predsjednik državne TKA BiH:

ITKF u Tradicionalnom karateu – Kranjska Gora, Sloviniji

Sađid Bulut je osvojio prvo mjesto u disciplini Fuko-go i borbama U21

Senahid Bulut je zauzeo treće mjesto u disciplini Fuko-go U21
„SZTK Open karate kup 2016“ Slovenija- Kranjska Gora

Na navedenom takmičenju učešće je uzelo ukupno 370 takmičara iz; Makedonije, Italije, Velike Britanije, Češke Republike Srbije, Bosne i Hercegovine i domaćina Slovenije.
Našu državu predstavljalo je ukupno 48 takmičara koji su ostvarili sljedeće rezultate:

1. Hana Dedić Kate pojedinačno 2. Mjesto,
2. Edin Beganović Jyui-ippon 3. Mjesto Kadeti,
3. Ahmed Bulbul kate pojedinačno 3. Mjesto Omladinci,
4. Belmin Karalija ko-go 3. Mjesto Kadeti,
5. Anto Knežević kate pojedinačno 3. Mjesto Kadeti,
6. Matija Kokor ko-go kumite 1. Mjesto Kadeti,

7. Armel Abdulahović Jyui-ippon 2. Mjesto Kadeti,
8. Armel Abdulahovic kate pojedinačno 2. Mjesto Kadeti,
9. Amra Fazlić kate pojedinačno 1. Mjesto juniorke,
10. Seherzada Operta kate pojedinačno 2. Mjesto Kadeti,
12. Sađid Bulut kate pojedinačno 2. Mjesto omladini,
13. Elma Podojak kate pojedinačno 1. Mjesto 10-11 godina
14. Elma Podojak Jyui-ippon kumite 3. Mjesto 10-11 godina
15. llda Mulahasanović Jyiu-ippon kumite 3. Mjesto 10-11 godina
16. Nadin Mlivić Jyiu-ippon kumite 1. Mjesto 9-10 godina
17. Mirza Kaplan Jyiu-ippon kumite 3. Mjesto 9-10 godina
18. Zukan Semir Jyiu-ippon kumite 3. Mjesto 11-12 godina
19. Juniorke (Klančevic,Fazlić,Operta) , kate 2. Mjesto,
20. Starije Djevojčice ( Dedić,Krehić,Čolo), kate 1. Mjesto,
21. Starije Djevojčice ( Dedić,Krehić,Čolo), kate 2 mjesto,
22. Esned Crnomerovic apsolutna kategorija, borbe 1. Mjesto,
23. Edin Husić kate 1. Mjesto 6 do 8 godina,
24. Duli Đani kate 2 mjesto 8 do 10 godina,
25. Zinedin Husić kate 3 mjesto 8 do 10 godina,
26. Muhamed Džiho kate 3 mjesto 12 do 13 godina,
27. Faris Zekotić kumite 3 mjesto 12 do 13 godina,
28. Kljako Adnan kate 2 mjesto kate 14 do 15 godina,
29. Ekipno kate (Husić Zinedin, Husić Edin, Dulić Dino) 8 do 10 god, 2 mjesto,
30. Ekipno kate (Muhamed Džiho, Faris Zekotić, Dulic Đani), 3 mjesto.
31.Amna Hasićić kumite juniorke, 2. mjesto
32. Pojskić Orhan kogo-kumite 2. Mjesto
33. Farah Begović, Ona je u konkurenciji kate 8-9 godina zauzela 1. Mjesto

Na takmičenju su sudile sudije Tradicionalne karate do asocijacije BiH:
Haris Mulahasanović i Amar Alajmović.