Zvanični rezultati 32. ETKF evropskog šampionata tradicionalnog karatea u Sloveniji

Zvanični rezultati sa nedavno održanog evropskog šampionata tradicionalnog karatea, održanog u Kranjskoj Gori Republika Slovenija, na kome su naši takmičari ostvarili odlične rezultate.


Results-32nd-etkf-ec-2016

Detailed-results-fuku-go-kumite-32nd-etkf-ec-2016

Iako mala zemlja sa ne tako povoljnim uslovima u odnosu na druge evropske zemlje i ovoga puta smo dokazali da smo reprezentacija vrijedna pažnje i da nam pripada visoka pozicija u svijetu tradicionalnog karatea.

Koristim priliku da u ime rukovodstva Tradicionalne karate do asocijacije Bosne i Hercegovine i u svoje lično ime čestitam takmičarima, trenerima i, selektoru reprezentacije gospodinu Salihu Grbiću na postignutim rezultatima..
Posebnu zahvalu upućujem roditeljima, sponzorima, državnim institucijama i svima onima koji su doprinjeli realizaciji ovoga za nas prestižnog takmičenja.
Srdačan pozdrav,
Redžep Građan, predsjednik Tradicionalne karate do asocijacije Bosne i Hercegovine_______________

Našu državu predstavljalo je ukupno 48 takmičara koji su ostvarili sljedeće rezultate:

 

1. Hana Dedić Kate pojedinačno  2. Mjesto,
2. Edin Beganović   Jyui-ippon   3. Mjesto Kadeti,
3. Ahmed Bulbul   kate pojedinačno   3. Mjesto Omladinci,
4. Belmin Karalija   ko-go    3. Mjesto Kadeti,
5. Anto Knežević  kate pojedinačno   3. Mjesto Kadeti,
6. Matija Kokor  ko-go kumite  1. Mjesto Kadeti,
7.  Armel Abdulahović Jyui-ippon   2. Mjesto Kadeti,
8.  Armel Abdulahovic kate pojedinačno   2. Mjesto Kadeti,
9.  Amra Fazlić    kate pojedinačno   1. Mjesto juniorke,
10. Seherzada Operta  kate pojedinačno   2. Mjesto Kadeti,
12. Sađid Bulut    kate pojedinačno    2. Mjesto omladini,
13. Elma Podojak   kate pojedinačno   1. Mjesto 10-11  godina
14. Elma Podojak   Jyui-ippon  kumite    3. Mjesto 10-11  godina
15. llda Mulahasanović   Jyiu-ippon kumite  3. Mjesto   10-11  godina
16. Nadin Mlivić   Jyiu-ippon kumite   1. Mjesto    9-10   godina
17. Mirza Kaplan  Jyiu-ippon kumite   3. Mjesto   9-10   godina
18. Zukan Semir   Jyiu-ippon kumite   3. Mjesto  11-12  godina
19. Juniorke (Klančevic,Fazlić,Operta) ,     kate       2. Mjesto,
20. Starije Djevojčice ( Dedić,Krehić,Čolo),   kate    1. Mjesto,
21. Starije Djevojčice ( Dedić,Krehić,Čolo),    kate 2 mjesto,

22. Esned Crnomerovic apsolutna kategorija, borbe 1. Mjesto,

23. Edin Husić   kate     1. Mjesto 6 do 8 godina,
24. Duli Đani kate   2 mjesto   8 do 10 godina,
25. Zinedin Husić  kate   3 mjesto  8 do 10 godina,
26. Muhamed Džiho  kate 3 mjesto  12 do 13 godina,
27. Faris Zekotić  kumite   3 mjesto 12 do 13 godina,
28. Kljako Adnan  kate  2 mjesto  kate 14 do 15 godina,
29. Ekipno kate (Husić Zinedin, Husić Edin, Dulić Dino)   8 do 10 god, 2 mjesto,
30. Ekipno kate (Muhamed Džiho, Faris Zekotić, Dulic Đani), 3 mjesto.
31.Amna Hasićić  kumite  juniorke, 2. mjesto
32. Pojskić Orhan  kogo-kumite   2. Mjesto

33. Farah Begović, Ona je u konkurenciji kate 8-9 godina zauzela 1. Mjesto

Na takmičenju su sudile sudije Tradicionalne karate do asocijacije BiH:

Haris Mulahasanović i Amar Alajmović.