Ekipa NK Bosna Visoko gostuje u Banovićima

U subotu i nedjelju na programu su utakmice 11. kola Prve fudbalaske lige FBiH, posebnu pažnju privlače susreti u Kaknju, između domačeg Rudara i Zvijezde, te u Gračanici, gdje Bratsvo ugošćuje bivšeg Premijerligaša Travnika.

Kakajnci nakon poraza u prošlom kolu u komšijskom derbiju u Visokom od domaće Bosne, u ovom kolu na svom travnjaku će ugostiti šestoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca, Kakanjci očekuju domaću pobjedu, dok i fudbaleri Zvijezde imaju nadanja da će sa ovog teškog gostovanja izboriti povoljan rezultat.

U drugom derbiju ovog kola, Bratstvo u Gračanici, nakon veoma važne gostujuće pobjede, na uvijek teškom gostovanju u Gabeli, izborene pobjede i druge pozicije na tabeli, isto bodova ima kao i prvo Orašje, na svom terenu, priželjkuju pobjedu protiv Travnika, te potvrdu , trijumfa protiv GOŠK-a.

Desetoplasirani Radnički iz Lukavca ugoščuje “ranjeni” GOŠK iz Gabele koji je prošlo kolo na svom travnjaku prosuo bodove protiv Bratstva iz Gračanice. Ove će sigurno biti neizvjesna utakmica, domaćinu je prijeko potrebna pobjeda za mirniju završnicu jesnje sezone, a Gabeljani su u pauzi između dva kola, otpustili tri igrača zbog nezalaganja i nediscipline, pa će biti ovo prilika za popravak.

Trećeplasirana visočka Bosna gostuje kod veoma loše plasirane Budućnosti u Banovića (14. mjesto), i na ovoj utakmici će biti krajnje neizvjesno, jer domaćinima treba prijeko pobjeda za bijeg iz donjeg dijela tabele, dok i visočke Karioke imaju svoju računicu.
U subotu i nedjelju na programu su utakmice 11. kola Prve fudbalaske lige FBiH, posebnu pažnju privlače susreti u Kaknju, između domačeg Rudara i Zvijezde, te u Gračanici, gdje Bratsvo ugošćuje bivšeg Premijerligaša Travnika.

Kakajnci nakon poraza u prošlom kolu u komšijskom derbiju u Visokom od domaće Bosne, u ovom kolu na svom travnjaku će ugostiti šestoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca, Kakanjci očekuju domaću pobjedu, dok i fudbaleri Zvijezde imaju nadanja da će sa ovog teškog gostovanja izboriti povoljan rezultat.

U drugom derbiju ovog kola, Bratstvo u Gračanici, nakon veoma važne gostujuće pobjede, na uvijek teškom gostovanju u Gabeli, izborene pobjede i druge pozicije na tabeli, isto bodova ima kao i prvo Orašje, na svom terenu, priželjkuju pobjedu protiv Travnika, te potvrdu , trijumfa protiv GOŠK-a.

Desetoplasirani Radnički iz Lukavca ugoščuje “ranjeni” GOŠK iz Gabele koji je prošlo kolo na svom travnjaku prosuo bodove protiv Bratstva iz Gračanice. Ove će sigurno biti neizvjesna utakmica, domaćinu je prijeko potrebna pobjeda za mirniju završnicu jesnje sezone, a Gabeljani su u pauzi između dva kola, otpustili tri igrača zbog nezalaganja i nediscipline, pa će biti ovo prilika za popravak.

Trećeplasirana visočka Bosna gostuje kod veoma loše plasirane Budućnosti u Banovića (14. mjesto), i na ovoj utakmici će biti krajnje neizvjesno, jer domaćinima treba prijeko pobjeda za bijeg iz donjeg dijela tabele, dok i visočke Karioke imaju svoju računica.

Nešto lakši zadatak u ovom kolu bi trebala imati ekipa Orašja, lider na prvoligaškoj tabeli, protiv novajlija u Prvoj ligi FBiH, Bosna Seme iz Sarajeva, ali u fudbalu su uvijek moguća iznenađenja, ali teško da će to sebi dozvoliti oraški Labudovi.

U Bihaću se sastaju susjedi na tabele, 11 Jedinstvo i 12 ekipa Sloga iz Siminog Hana koji imaju isti broj bodova (12). Bišćani, imaju prednost domaćeg terena koja može biti nekad odlučujući faktor.

U Mostaru se igra hercegovački derbi između Veleža i Čapljine. Obje ekipe, posebno Velež su u dosadašnjem dijelu prvenstva postigle veoma loše rezultate, u odnosu na njihova očekivanja, derbi je derbi, ali Mostraci predvođeni novim trenerom, Ibrom Rahimićem, očekuju drugu jesenju pobjedu.

U Travniku se sastaju “fenjeraš”, Novi Travnik i osmoplasirano Goražde koje će nastojati vratiti bod izgubljen kod kuća protiv Veleža, a domaćima ostaje nada za prvu pobjedu u sezoni.

Subota, 15. oktobar u 15,00 sati,

Lukavac:Radnički-GOŠK , glavni sudija:Semir Sarajkić(Sarajevo), pomoćnici: Stipo Velić i Sjepan Konta oba Livno, 4. sudija:Ismet Ibrahimkadić (Tešanj), delegat:Safet Radmilović (Goražde), posmatrač:Osman Bačinović (Tešanjka),

Kakanj:Rudar-Zvijezda ,Hermin Muslić (Bihać),Zlatko Budimlić (Bihać) i Sanel Herceglija (Sarajevo),Sanel Silić (Cazin),Esad Kudeljić (Bužim(,Slavko Zovkić (Tramošnica),

Banovići:Budućnost-Bosna Visoko, Mirza Kazlagić (Cazin), Almir Bašić (Bugojno) i Armin Hušidić (Velika Kladuša), Roman Balić (Bihać),Nikola Trogrlić (Donja Mahala),Mustafa Tabak (Sarajevo),

Gračanica:Bratstvo-Travnik,Adis Mulahasanović, Enes Đozić i Dženan Milić svi Sarajevo,Ermin Sivac (Zenica),Vladimir Glavaš (Drinovci),Nedim Selimotić (Mostar),

Orašje:Orašje-Bosna Sema ,Frano Jelić (Široki Brijeg),Jure Musa (Čitluk) i Boris Dujmović (Mostar),Marin Pavlović (Ljubuški),Emir Mujkanović (Lukavac),Ahmet Ibranović (Gradačac),

Mostar:Velež-Čapljina, Danijel Bojo (Kiseljak),Ladislav Turić (Travnik) i Boris Bilješko(Novi Travnik),Mateo Musa (Mostar), Ljuban Frljić (Vitez),Besim Dervišbegović (Orašje),

Bihać:Jedinstvo-Sloga (SH), Admir Musić, Amir Kadić i Emir Zahiragić svi Sarajevo, Jasmin Varupa (Travnik),Miro Pandžić (Sarajevo),Sead Muratović (Goražde), nedjelja, 16.oktobra u 15,00 sati,

Novi Travnik:Novi Travnik-Goražde,Kenan Bajraktarević (Orašje),Filip Jarić (Brčko) i Mario Grgić (Odžak),Sabrija Topalović (Zenica),Eldin Hodžić (Tuzla), Zorislav Nuić (Čapljina).

(Ismet Nimanović/Sportske.ba)